Pojat ja Tytöt 2016 (2017)
Joukkueen runko on pelannut 1-2 kautta. Uusi kausi on oiva hetki aloittaa koripalloilijan polku!
Joukkueessa on mahdollisuus harjoitella kahdesti viikossa. Harjoittelun lisäksi pelaamme turnausmuotoista aluesarjaa sekä osallistumme muihin turnauksiin.
Meillä voit itse valita, käytkö kerran vai kahdesti viikossa – ja mieltä saa muuttaa kauden aikana. Pelaaminen kuuluu molempiin vaihtoehtoihin, mutta osallistuminen otteluihin on aina huoltajan päätettävissä.
Ryhmä on ensisijaisesti tarkoitettu 2016 syntyneille pelaajille, mutta mukaan voivat tulla myös 2017 syntyneet, jotka osallistuvat sarjapeleihin.
Meille tärkeintä on urheilun riemusta nauttiminen, joukkueympäristössä harjoittelemisen opettelu sekä tietenkin koripallon saloihin tutustuminen viitepelien kautta.
Oma porukka on joukkueurheilun suola ja tavoitteitamme ovat mm. kaverien ja elinikäisen harrastuksen löytäminen, liikunnallisten perustaitojen kehittäminen, pelaamisesta nauttiminen, ryhmässä toimisen taidot sekä kehittymisen ilo.
Joukkueesta pyritään myös moudostamaan kilparyhmä, jotka käyvät pelaamassa aluesarjaa, aluesarjaan osallituminen on jokaisen huoltajan päätettävissä.
Mukaan tarvitset sisäliikuntavarusteet (shortsit ja tpaita), koripallon (koko 5 ) sekä juomapullon.
Joukkueeseen mahtuu vielä uusia pelaajia, tervetuloa joukkoomme!
Lisätietoja saat joukkueen päävalmentajalta, Ville Reposelta 0408347655 ville.reponen(at)punaportinblues.fi
Harjoitusajat ja -paikat (ke 13.8.2025 alkaen)
Keskiviikkoisin klo 17.30-19.00 Kaurilalan koulu, (Brahenkatu 14, 13130 Hämeenlinna)
Perjantaisin klo 18.00-19.30 Ruununmyllyn koulu, (Ruununmyllyntie 32, 13270 Hämeenlinna)